Záhrada

Sledované produkty

Sadba lesných húb na záhradu

Neotáľajte a pripravte sa na tohtoročnú úrodu húb už teraz. Predpestujte si v interiéri pri bežnej izbovej teplote v kvetináči so smrekom, borovicou či tujkou hubovú kultúru, ktorá dokonale prerastie koreňovým balom, tento stromček následne na jar, keď opadnú mrazy, presadíte do exteriéru na záhradu.

Zobraziť celý popis

100+ kusov skladom (ihneď odosielame) 100+ kusov s odoslaním do 10 dní

7,09 € s DPH

cena za kus

Do prehodnotenia akcie ostáva:


Sadba lesných húb - obilie naočkované mycéliom lesných húb

Zasaďte si lesné huby priamo vo vašej záhrade! Prerastený substrát zaistí rýchle rozšírenie sa do okolia.

Výsadbu možno vykonávať kedykoľvek mimo obdobia mrazov a prízemných mrazíkov. Aplikácia sa vykonáva na jedno miesto a odtiaľ sa potom rozrastá do okolia. Aplikáciu zvládne podľa priloženého návodu aj úplný laik, nemusíte mať teda obavy.

Sadbu možno až 4 mesiace uchovať v chladničke pri teplote do 6 °C a potom vysadiť. Biela pleseň nie je na škodu, naopak, je dôkazom, že je sadba živá.

Upozorňujeme, že ide o obilie naočkované mycéliom (možná biela pleseň na obilí neškodí). Sadba obsahuje všetky nižšie uvedené huby, neuchytia sa však všetky druhy, ale len tie, pre ktoré je vybrané miesto najvhodnejšie. Niekomu vyrastie pýchavka, niekomu hríb a niekomu hliva.

Pokyny na výsadbu lesných húb

Parametre sadby lesných húb

 • gramáž: 10 g (±10 %)
 • ide o obilie naočkované mycéliom lesných húb
 • sadba húb obsahuje: hríb smrekový, hríb hnedý, rýdzik pravý, kozák brezový, kozák osikový, mazliak zrnitý, pýchavka obrovská, hliva ustricovitá
 • sadba obsahuje všetky vyššie uvedené huby, neuchytia sa však všetky druhy, ale len tie, pre ktoré je vybrané miesto najvhodnejšie
 • možná pleseň na obilí neškodí, naopak, je dôkazom, že je sadba živá
 • zaujímavý článok o pestovaní húb doma v záhradke nájdete TU
 • dôrazne neodporúčame používať umelé hnojivá, došlo by k poškodeniu podhubia
 • sadba húb je od overeného pestovateľa z ČR
 • dodávame vždy čerstvú sadbu

Kedy sa vysádza?

Vysádza sa po odznení mrazíkov od začiatku marca až do príchodu zimy, teda do konca novembra, v záhradke čo najbližšie ku koreňom stromov, ako sú dub, buk, breza, hrab, osika, borovica, smrek či jedľa. V prípade prípadných mrazíkov stačí na vysadené miesto nasypať slamu či vrstvu hrabanky alebo mulčovaciu kôru.

Aké druhy húb vyrastú?

Všetko záleží na výbere miesta výsadby a následnej starostlivosti. V mieste sadby sa neuchytia všetky druhy húb, ale len tie, pre ktoré je vybrané miesto najvhodnejšie. To znamená, že niekomu vyrastie hliva, niekomu hríb či pýchavka.

Ako vybrať miesto?

 • lesné huby, hríby - tieto huby potrebujú na svoj rast korene stromov
 • vatovec obrovský - rastie na trávnatých plochách a v žihľavách - vyžaduje kyslú dusíkatú pôdu
 • hliva ustricová - obrastá stromy, kláty

Najvhodnejšia voľba miesta na pestovanie je úpätie stromu obrostlého trávou či žihľavou a zatieneného zo západnej strany. Sadí sa na jedno miesto a odtiaľ sa postupne viac a viac rozrastá do okolia, kde zostáva niekoľko rokov.

Akým spôsobom sadbu uchovávať?

Po prijatí zásielky z nášho e-shopu, prosím, huby uskladnite ideálne do chladničky a vysaďte do dvoch dní.

Kedy môžem očakávať prvú úrodu?

Sadba plodí zvyčajne nasledujúci rok výsadby koncom leta až na jeseň, niekedy však aj až o 2 roky. Záleží na čase výsadby a výbere miesta, prostredí a počasí. V prvom rade sa musí podhubie uchytiť a prerásť pôdou, čo nejaký čas trvá. Preto neprepadajte panike, keď sadba nezačne plodiť prvý rok výsadby. Plodnice sa objavia v okamihu, keď ich najmenej čakáte.

Ako spoznám, že je sadba živá?

Naočkované obilie má prirodzenú hnedú farbu s bielym povlakom pripomínajúcu páperie či pleseň, môžu sa objaviť aj žlté škvrny, čo nie je na škodu, ale je to signál, aby došlo k neodkladnej výsadbe. Vonia po hubách až do nakvasenia. Zelená farba znamená, že je kultúra podhubia skazená či napadnutá plesňou.

Sadba lesných húb obsahuje:

Hríb smrekový
Hríb hnedý
Rýdzik pravý
Kozák brezový
Kozák osikový
Mazliak zrnitý
Pýchavku obrovskú
Hlivu ustricovitú

Nezabudnite si prikúpiť:

VIAC Z KATEGÓRIE: Záhrada